انتظار می رود قیمت طلا در بازارهای جهانی در سال جاری روند صعودی را داشته باشد هیمانشو گوپتا تحلیلگر ارشد بازار طلا در آخرین مصاحبه خود قیمت طلا را پیش بینی نموده است در زیر می توانید مصاحبه ایشان را مطالعه نمایید .

20130501110006himanshuguptajmdschand قیمت طلا از زبان یکی از بزرگترین تحلیلگران جهان

خبرنگار : آیا طلا در بازار های جهانی را در برابر بازار سهام  در مقابل بحران های جهانی سرمایه گذاری امنی محسوب می شود؟

هیمانشو گوپتا : با توجه به شرایط نقدینگی طلا می تواند طلا را یک دارایی امن دانست با این حال مقایسه طلا و سهام صحیح نمی باشد ولی طلا می تواند به عنوان یک دارای امن در پورتفو سرمایه کذاری اضافه شده یا حتی بخش عمده ایی از پورتفو را به خود اختصاص دهد.

خبرنگار : آیا بخشی از پورتفو شما به طلا اختصاص می یابد؟ اگر جواب شما بلی است چه میزان از پورتفو خود را به طلا اختصاص می دهید؟

هیمانشو گوپتا : در حالت عادی ۵ درصد ولی در شرایط ناپایدار می تواند تا ۱۵ درصد افزایش یابد.

خبرنگار : نظر شما در خصوص قیمت طلا چه می باشد؟

هیمانشو گوپتا : با افزایش نرخ بهره و همچنین افزایش تورم انتظار داریم نرخ های ولقعی باقی بماند ولی پیش بینی ما این است که طلا در سال ۲۰۱۹ به ۱۵۰۰ تا ۱۵۵۰ دلار در هر انس برسد .

خبرنگار : اگز شخص بخواهد در طلا سرمایه گذاری نماید بهترین گزینه شما کدام است؟

الف : خرید فیزیکی طلا

ب: خرید طلا در بازار مشتقات

ج : ETFs طلا

د: خرید طلا از طریق برنامه های ماهانه

هیمانشو گوپتا : معمولا هزینه نگهداری طلا فیزیکی زیاد است از سوی دیگر خاصی اهرمی بازار مشتقات نیز جذاب است ولی به نظر بهترین گزینه ETFs طلا می باشد به دلیل آنکه نقدینگی بالایی داشته و به میزان کم هم قابل سرمایه گذاری است از سوی دیگر خرید طلا از طریق برنامه های ماهانه هم می تواند به نفع مشتری نباشد.

 

تیم ترجمه آرتا سرمایه