سیستم معاملاتی ایچی موکو کینکو هیو یکی از روش های بسیار قدرتمند در تحلیل تکنیکال می باشد این استراتزی معاملاتی که به معنای نمودار تعادلی قیمت می باشد اهیمت بسیار زیاد در بازارهای مالی برای بسیاری از معامله گران دارد اساتید بازارهای مالی معمولا در آموزش بورس و آموزش تحلیل تکنیکال بر این روش تاکید بسیار دارند.

استراتژی معاملاتی ایچی موکو کینکو هیو روشی قدرتمند در بازارهای مالی می باشد.

حال به بررسی نمودار نماد معاملاتی سمگا در تایم روزانه و از منظر این استراتژی می پردازیم همانطور که در نمودار مشاهده می نمایید قیمت در روز جاری میانگین تنکان سن را به سمت بالا کراس نموده و سیگنال ضعیف صعود را صادر نموده است حال قیمت در محدوده کومو قرار دارد .

قیمت در حال حاضر سد محکم کیجون سن و سنکو اسپن B را در مسیر خود دارد.

حال قیمت در حال نزدیک شدن به سنکو اسپن B و کیجون سن می باشد که با توجه به اینکه هر دو حالت افقی به خود گرفته است مقاومت بسیار قدرتمندی محسوب شده است و با توجه به اینکه در محدوده قیمت روانی ۲۰۰ تومان هم قرار دارد بر اعتبار این مقاومت می افزاید حال می بایست منتظر شکست این مقاومت PRZ بود.

در صورت شکست محدوده قیمتی ۲۰۰ تومان می توان انتظار رشد قیمت را داشت.

در صورتی که قیمت بتواند محدوده ۲۰۰ را با قدرت بشکند و از آن فاصله بگیرد احتمال پول بک زیاد و پس از آن احتمال صعود تا محدوده ۲۳۰ تومان بسیار زیاد است در غیر این صورت می بایست منتظر بازگشت قیمت تا محدوده ۱۸۰ تومان را بود .

تحلیل : تیم تحلیلی آرتا سرمایه